Adalet.org-Mobil
Adalet.org sitesiyle hatırlatmalar-Üyelik Koşulları

*Adalet.org sitesi bir forum sitesi değildir.Daha ötesinde bir hukukçular merkezidir.Bu merkezde fakülte arkadaşlarınıza,daha önceden birlikte görev yaptığınız arkadaşlarınıza rastlayabilir ve eski dostluklara yeni dostluklar ekleyebilirsiniz.

*Bu sitenin öncelikli amacı; Hukuk Fakültelerinden mezun olanları sanal bir ortamda toplamak ve üyeler arasında bilgi paylaşımına,mesleki iletişime,dayanışma ve adalet mesleğinin sorunların çözümüne katkıda bulunmanın zeminini hazırlamaktır .Bu nedenlerle siteye ancak Hukuk Fakültelerinden mezun olmuş olanlar kaydını yapabilirler.(Ancak idari yargı hakimleri bu kural dışındadır.Hangi fakülteden mezun olunduğu açıklama bölümünde belirtilebilir)İmkanlarımız ve sitenin kuruluş amacı gözönüne alınarak getirilen bu sınırlandırma nedeniyle sitemize hukukçular dışında üye olmak isteyenlerden özür dileriz.

*Hukuk Fakültesi mezunu olmasa bile,yargı muhabirleri,hukukla ilgili bilimsel araştırma yapanlar site yönetimine başvurarak misafir üye olmayı talep edebilirler.Taleplerinin kabulu halinde siteye kabul edilirler.

*Adalet .org Sitesi amatör bir çalışmanın ürünüdür.Amaç; bir engel çıkmadığı sürece en uzun süre internet de kalmak ve ve daha da gelişerek hukukçuların buluşma merkezi olmak ve eski dostlara ulaşmaya köprü görevi yapmaktır.

*Kayıt sırasında mesaj bölümüne ve daha sonra yazı defteri ve forum bölümlerine salt siyasal içerik taşıyacak veya cevap hakkı doğuracak mesaj ,anı ,şiir ve yazı yazmak sitemizin kuruluş amacına aykırı olup sitenin devamlılığına zarar verebilir.Cezai ve hukuki sorumluluk yazı sahiplerine aitdir.

*Bu çalışma hiç bir zaman ticari amaca yönelik kullanılamaz.Ancak web hosting ücretini karşılamak amacıyla yalnız tek reklam alabilir.Arzu edilen hiç reklamsız bir çalışma sunmak ve devam ettirmektir.

*Dışarıdan yapılan kayıtlar bir ön incelemeye tabi tutulmakta ancak resmi bir kontrol yapılmamaktadır.Böyle bir kontrolün internetin ruhuna da uymayacağı inancındayız.Bu kayıtların eklenmesinde iyi niyetli davranılacağı , ilgisiz kişilerin kayıt yapmayacakları ve kayıt olanların gerçek kimlikleriyle kayıt yapacaklarına ınanılır.

*Bu nedenle üyelerin gerçek kimlikleriyle ilgili güvence verilemez ve sorumluluk kabul edilemez.Bu nedenle bir hak da iddia edilemez.Yanlış kayıtların eklenmesi durumunda bu kayıtlar uyarı sonucu veya fark edilmesi halinde silinir

*Bu çalışma sonucu Hukuk Rehberine yapılan kayıtlar,izin alınmaksızın başka bir Web sayfasında ve Programda kullanılamaz.

*Adalet.org sitesinin amacına uygun davranmayanların üyelikleri sonlandırılabilir,siteye girişleri süreli olarak engellenebilir.Adalet.org sitesinin 22 yıllık geçmişinde bu şekilde kaydı sonlandırılan kişi sayısı beşden fazla değildir.

*Adalet.org sitesine kaydını yaptıranlar daha sonradan silinmelerini isteyebilirler.

*Kayıt sırasında cep telefonu,eposta adresi,doğum tarihi,mezuniyet tarihi gibi bilgilerin istenmesi sitedeki iletişime yöneliktir.Ticari veya başka bir amaçla kimseyle paylaşılmaz.Arkadaş listenize aldığınız kişiler veya sizin isteğinize göre üyeler tarafından görülebilir.

Yukarıdaki koşulları taşıyor ve kabul ediyorsanız aşağıdaki tamam butonuna basarak kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.